Дайджест актуальних новин ринку металовиробів

Китай вводить обмеження на виробництво сталі в зимовий період. У Міністерстві екології та навколишнього середовища Китайської Народної Республіки презентували проект посилення системи контролю якості атмосферного повітря в опалювальний сезон (з 1 жовтня 2021 року до 31 березня 2022 року). Обмеження вводяться в 64 регіонах в провінціях Хебей (включаючи Пекін й Тяньцзінь), Шаньсі, Шаньдун, Цзянсу і Хенань. Металургійні компанії в цих округах в поточному опалювальному сезон будуть зобов’язані скоротити виробництво сталі відповідно до рівня відповідності екологічним стандартам.

Європейська комісія оголосила про продовження на черговий 5-річний термін антидемпінгових мит на поставлений з Китаю і Тайваню нержавіючий холоднокатаний прокат. У комісії прийшли до висновку, що скасування введених у 2015 році мит, привела б до заподіяння матеріальних збитків європейським виробникам нержавіючої сталі. В даний час ставка мита для китайських компаній коливається в проміжку від 24,4 до 25,3%. Для тайваньських виробників вона складає 6,8%.

Арматурний дріт

Підвищення цін на природний газ та на електроенергію, а також на такі ресурси як феросплави й вапняк, призвело до того, що європейські компанії змушені піднімати ціни на свою продукцію. Так, щоб хоча б частково компенсувати зростання витрат, металургійна корпорація ArcelorMittal ввела спеціальну доплату в розмірі 50 євро за тонну при продажах сортового й фасонного прокату, виробленого на її європейських заводах. Раніше іспанська компанія Celsa підвищити ціни на свою продукцію на 80 євро за тонну, а British Steel ввела доплату в розмірі 30 фунтів стерлінгів (34,5 євро) за тонну.

Європейська комісія прийняла рішення про введення антидемпінгового мита на деякі категорії арматурного дроту з покриттям і без покриття і арматурних канатів з нелегованої сталі китайського виробництва. Для більшості китайських компаній ставка мита визначена в 46,2%. Однак для компаній Ossen Innovation Materials і Ossen Jiujiang Steel Wire Cable вона становить 31,1%, а компанія Kiswire Qingdao взагалі звільнена від дії мита, так як в її діяльності не було виявлено фактів демпінгу.

Сталевий дріт

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України ввела строком на три роки спеціальне мито на імпорт в Україну проводів незалежно від країни походження: в перший рік дії – 23,5%, у другій – 22,3% і в третій – 21,2%.