Дріт загального призначення термооброблений ДСТУ 3282-74
ДСТУ 3282-74

Продукція застосовується для виготовлення металевої продукції (цвяхів, болтів, сіток тощо), а також для виробництва різних товарів народного споживання.

Поставка:
бухти 600 – 1 000 кг;
мотки 30 – 70 кг, 100 – 180 кг.
Мінімальне замовлення:
0,5 т.
Призначення:
виготовлення метизної продукції, товарів народного споживання.

Tехнологічна таблиця

Габарити

Дріт термооброблений із низьковуглецевої сталі відноситься до категорії метизної продукції загального призначення (ЗП) або звичайної якості (ЗЯ). Він широко застосовується в різних сферах, тому має постійний попит. Сировиною для цієї продукції служить катанка перетином від 5,5 до 9,00 мм, отримана методом гарячого прокату. Перед виробництвом її додатково обробляють, видаляючи окалину.

Дріт ДСТУ 3282-74 виробляють методом волочіння, тобто пропускають через волочильний стан, поступово витягаючи до потрібного діаметру. Після цього його піддають термічній обробці в спеціальних печах, так званому відпалу. Заготовка нагрівається і витримується певний час при температурі до 1000 °С, потім поступово охолоджується. У результаті мікроструктура металу звільняється від внутрішніх напружень, а сам він стає більш м’яким і пластичним.

При виготовленні дроту ДСТУ 3282-74 із діаметрами від 1,8 до 6 мм після відпалу він надходить до лабораторії для контролю якості, а потім – на склад. А при виробництві виробів із перетином від 0,65 до 1,7 мм технологічний процес включає ще один етап. Після термообробки заготовка пропускається ще через один волочильний стан, який має волоку з меншим отвором.

Дріт термооброблений через технологію виробництва також називають відпаленим, а через підвищену гнучкість – в’язальним. Однією зі сфер його застосування є ув’язка різної продукції та елементів конструкцій. Зокрема, дріт використовують:

  • для ув’язки металопрокату (труб, брусків, балок);
  • для фіксації металевої арматури перед заливкою бетону при виготовленні залізобетонних конструкцій;
  • для комплектації такелажних кріплень при спорудженні вантажопідйомних щоглових і антенних пристроїв.

Сталевий дріт також використовується як матеріал для виготовлення великої кількості різних виробів. Так, із нього виробляють:

  • цвяхи, шплінти, болти, шпильки, шурупи та інші кріплення;
  • сітку рабиця;
  • зварні і плетені сітки;
  • колючий дріт;
  • паркани та огорожі;
  • різні каркасні конструкції;
  • шпалери для вирощування сільськогосподарських рослин;
  • товари народного споживання та їх металеві елементи.

Термооброблений дріт ДСТУ 3282-74 зазвичай поставляється в мотках по 30–70 кг або 100–180 кг. Причому кожен із них повинен містити один відрізок. Мотки перев’язуються в трьох-чотирьох місцях, а потім можуть укладатися в бухти масою від 600 до 1 000 кг.