Одним із найбільш затребуваних й ефективних способів захисту металу від корозії є цинкування. На Уманському дротяному заводі працює окрема лінія, де виробляється дріт із підвищеними якісними характеристиками. Сталь обробляється спеціальними сольовими розчинами з вмістом цинку, які надають їй особливих властивостей.

Тонка плівка цинку, покриваючи метал, зберігає його від впливів агресивного зовнішнього середовища, підвищеної вологості, механічних пошкоджень. Саме вона приймає на себе удар негативних факторів, оберігаючи саму основу від деформацій. Тому оцинкований дріт є надійним, міцним, довговічним матеріалом, який не підведе навіть у найскладніших умовах експлуатації.

Якщо вам потрібен оцинкований дріт, який може прослужити на 10 років довше, ніж звичайний, звертайтеся до нас. Ми швидко і недорого забезпечимо вам потрібний обсяг якісної продукції.

Про захист металу від корозії (процесу появи іржі) люди замислювалися давно, фактично з тих самих пір, як навчилися його обробляти. Перші ідеї робити це за допомогою покриття тонким шаром цинку з’явилися ще в 40-ві роки XVIII століття. До кінця цього століттяметодика вже була детально описана, але справа обмежилася лише лабораторними дослідами та експериментами. У промислових же обсягах технологія була впроваджена тільки в 1840 році. Із тих часів вона практично не змінилася, хіба що вдосконалилися деякі деталі та конструкції обладнання.

Розміри і форми виробів, що піддавалися нанесенню захисного шару, обумовили йоблаштування відповідного оснащення. Зокрема, відрізняють виробничі лінії для цинкування невеликих предметів різних конфігурацій, а також дроту та листів. Останні і набули найбільшого поширення в сучасній промисловості.

За методикою нанесення цинкового шару виділяють декілька різних способів:

  • гальванічний, коли виріб пропускається через розчин електроліту, який має в складі цинк;
  • гаряче цинкування, тобто нанесення розплавленого цинку на поверхню металу;
  • термодифузійний, коли виріб при високій температурі покривається плівкою цинку, що міститься в парах;
  • холодне цинкування, тобто покриття підготовленої поверхні спеціальним складом, до якого входить цинковий порошок.

Від способу нанесення цинкового шару залежить його товщина, а отже, ступінь захисту від процесу іржавіння та якість готового виробу.

Різні види цинкування використовуються повсюдно, оскільки технологія дозволяє виготовляти продукцію з високим рівнем міцності, пластичності, довговічності, антикорозійного захисту. При цьому вона відрізняється відносно невеликою витратністю.Тому близько 40% цинку, що видобувається в усьому світі, іде саме на процес цинкування металу.

Ефективність технології можна розглянути на простому прикладі. Оцинкований сталевий дріт, який експлуатується на відкритому повітрі і піддається впливу агресивних атмосферних факторів, через 25 років практично не втрачає своїх якісних характеристик. Тоді як сталевий дріт без захисного шару в тих же умовах уже через 12-15 років стає повністю непридатним.