
ФОСФАТУВАННЯ

На Уманському дротяному заводі запущена перша в Україні інноваційна лінія фосфатування. Завдяки їй ми представляємо на вітчизняному ринку сталевий дріт поліпшених якісних характеристик. Наша продукція відповідає всім європейським стандартам і призначена для виготовлення метизних виробів, здатних витримати складні умови експлуатації.
Фосфатування – це процес обробки металу розчинами кислих фосфатних солей, у результаті чого на його поверхні утворюється захисна плівка. Чим більше її шар, тим вище міцність і довговічність металу.
Продукція з фосфатованого сталевого дроту має стійкість до механічних впливів та агресивних чинників зовнішнього середовища. Одними з головних її переваг є:
антикорозійні властивості – несхильність до іржавіння;
підвищений захист від пошкоджень;
протистояння впливу електричного струму;
надійність і збільшення строку служби.
Ми пропонуємо вам фосфатований сталевий дріт у будь-якому обсязі і за доступною ціною. Обговорюйте зручні умови заздалегідь, і у вас у відповідний строк буде потрібна кількість необхідної продукції.

Переваги фосфатованого дроту
Фосфатування металу являє собою особливу методику його обробки, яка дозволяє значно підвищити якісні характеристики готової продукції. У технологічному процесі використовується спеціальне обладнання, за допомогою якого готові вироби занурюються у ванни з розчинами солей фосфорної кислоти. У результаті на поверхні металу утворюється тонка плівка з нерозчинного шару крихітних кристаликів фосфатів. Саме вона надає готовому виробу особливої міцності, твердості, довговічності, пластичності, стійкості до механічних пошкоджень. Але головна перевага такого захисту – підвищений опір корозії, тобто процесу іржавіння.
Після фосфатування метал отримує хороші адгезійні властивості, тобто можливість жорсткого зчеплення поверхні з іншими матеріалами, які на нього наносяться, наприклад, із мастильними речовинами або грунтовкою під лакофарбове покриття. Тому фосфатовані вироби широко застосовуються при виробництві кріплень та інших метизів, а також у різних сферах машинобудування – суднобудівній, автомобільній, сільськогосподарській галузях тощо. Фосфатні покриття мають прекрасні електроізоляційні характеристики і не піддаються впливу розплавлених металів, що використовуються в металургії, приладобудуванні, електропромисловості.
Вироби з фосфатованого металу, у тому числі зі сталевого дроту, можуть експлуатуватися в складних кліматичних умовах, зокрема, при підвищеній вологості. Крім того, фосфатна плівка не руйнується при впливі органічних мастил і розчинників, мастильних матеріалів, розплавлених металів, гасу, бензолу, толуолу, усіх газів (виключаючи сірководень). Фосфатний шар зберігається при нетривалому впливі високих температур до +500 °С або морозу до –75 °С, але при тривалій дії поступово втрачає свої властивості. Також захисна плівка здатна витримувати напругу від 300 до 1 000 вольт.
При фосфатуванні металу на поверхні отриманого захисного шару не допускається присутність різних розшарувань, забруднень, тріщин, іржі. Але при цьому можлива наявність невеликих вм’ятинок. На фосфатованому сталевому дроті вони по глибині не повинні перевищувати половину граничного відхилення за діаметром. Також можлива присутність дрібних подряпин механічного походження, глибина яких становить не більше чверті граничного відхилення.