Дріт сталевий низьковуглецевий загального призначення без термообробки ДСТУ 3282-74
ДСТУ 3282-74

Продукція використовується в багатьох галузях промисловості – для ув'язки різних виробів, виробництва метизів, виготовлення товарів народного споживання.

Поставка:
бухти 600 – 1 000 кг;
мотки 30 – 70 кг, 100 – 180 кг.
Мінімальне замовлення:
0,5 т.
Призначення:
ув'язка різної продукції, виготовлення метизної продукції, виготовлення товарів народного споживання.

Tехнологічна таблиця

Таблиця діаметрів

Сталевий дріт за ДСТУ 3282-74 без термообробки відноситься до типу виробів загального призначення (ЗП) або, як ще їх називають, звичайної якості. Як сировина для нього використовується катанка з діаметром 5,5 – 9,0 мм, яку отримують із низьколегованої сталі методом гарячого прокату.

Дріт загального призначення без термообробки є універсальною продукцією і служить матеріалом для виготовлення солідного переліку різних виробів. Серед них, зокрема:

  • цвяхи, болти, шурупи, шплінти, шпильки та інші види кріплень;
  • сітка рабиця;
  • колючий дріт;
  • решітки різних типів і видів виконання;
  • дротяні огорожі;
  • різні металеві сітки й сита;
  • каркасні конструкції різних видів;
  • шпалери для вирощування рослин;
  • товари народного споживання та/або їх металеві деталі.

Сталевий дріт ДСТУ 3282-74 випускається в широкому спектрі перетинів – від 0,7 до 6,0 мм. Поставляється він у мотках, кожен з яких повинен складатися з одного відрізка і бути перев’язаним у чотирьох протилежних точках. Мотки потім можуть бути вкладені в бухти вагою від 600 до 1 000 кг.

Згідно зі стандартами, дріт загального призначення повинен мати певні якісні характеристики, які перевіряються і в процесі виробництва, і при постачанні замовнику.

Першим етапом перевірки якості готового виробу є його візуальний огляд. Він проводиться спеціально підготовленими працівниками, які мають відповідні навички. Їх компетенція дозволяє дати дозвіл на видалення незначних поверхневих дефектів за допомогою зачистки або шліфування.

Далі готова продукція за певними державними стандартами перевіряється на розрив, на розтягнення, на перегин. Зокрема, дріт без термообробки діаметрами 0,7–6 мм повинен витримувати аж чотирьох перегинів. Відповідність потрібній формі, так звану «овальність», заміряють у трьох протилежних точках мотка.

Як правило, підприємства мають у своєму розпорядженні власну лабораторію. Саме в ній готові вироби перевіряються на відповідність прийнятим стандартам і вимогам за встановленими методиками. На Уманському дротяному заводі «УКРАГРОМЕТПРОМ» така лабораторія є, і її фахівці контролюють усі етапи виробництва дроту – від сировини, що надходить, до підготовки продукції до транспортування.