Дріт для холодної висадки ДСТУ 5663-79
ДСТУ 5663-79

Продукція призначена для виготовлення широкого спектру метизів за допомогою методу холодного штампування, зокрема, для виробництва кріпильних виробів.

Поставка:
мотки 100 – 180 кг.
Мінімальне замовлення:
0,5 т
Призначення:
виготовлення метизної продукції.

Tехнологічна таблиця

Габарити

Дріт для холодної висадки виготовляється згідно із ДСТУ 5663-79 з конструкційної вуглецевої сталі високої якості. Найчастіше для такої катанки використовуються марки 10КП, 1008В і 1018В. Виробництво продукції передбачає декілька важливих етапів:

  • травлення – обробка вхідної сировини кислотними розчинами для видалення окалини та інших дефектів, що заважають технологічному процесу;
  • волочіння – прогін через волочильний стан із волокою певного розміру;
  • відпал – термообробка при високій температурі в спеціальних печах;
  • фосфатування – занурення у ванни з фосфатними розчинами, що надають готовому виробу підвищені якісні властивості;
  • калібрування відповідно до необхідних технічних вимог.

Дріт ДСТУ 5663-79 характеризується високою міцністю, пластичністю, гнучкістю, стійкістю до стирання, легкістю в обробці. Він випускається в широкому спектрі діаметрів – від 2,35 до 9,8 мм. За вимогами затвердженого стандарту, на його поверхні не допускається наявність розшарувань, тріщин, забруднень, закатів, іржі. Але при цьому можлива присутність окремих вм’ятинок глибиною не більше половини граничного відхилення в діаметрі. Також можуть бути дрібні подряпини механічного походження із глибиною до чверті граничного відхилення за діаметром.

Основними сферами застосування дроту для холодної висадки є ракетно-космічна промисловість, автомобільна промисловість, будівництво, приладо- і машинобудування, а також виробництво метизів, меблів, побутової техніки, електроніки. Зокрема, із дроту за технологією холодного тиску і об’ємного штампування виготовляються:

  • цвяхи, шурупи, болти, гвинти, гайки, саморізи, заклепки та інші кріплення;
  • різні деталі – клапани, муфти, фільтри тощо;
  • зварювані елементи;
  • кухонне приладдя;
  • канцтовари.

Продукція укладається в мотки, кожен із них повинен складатися тільки з одного відрізка, акуратно покладеного рівними послідовними витками і з кінцями, які можна легко та швидко відшукати. Мотки масою від 100 до 180 кг перев’язуються в чотирьох місцях, розташованих рівномірно по колу. До мотка прикріплюється ярлик із зазначенням виробника дроту, його умовного позначення, номера партії, а також із клеймом лабораторії контролю якості.