Сталевий дріт у виробництві та обладнання для його згинання

Стальная проволока в производстве и оборудование для ее гибки

Якісні характеристики, універсальність і доступність за ціною роблять сталевий дріт незамінним в багатьох сферах виробництва. Важливу роль в цьому відіграє його чудова придатність обробці, зокрема, вигинанню і скручуванню. Завдяки цьому матеріал є затребуваною сировиною для виготовлення різної продукції як промислового, так і господарського призначення.

Найчастіше для виробництва гнутих виробів використовується сталевий дріт загального призначення, підданий відпалу, тобто впливу високих температур. Цей процес робить його більш гнучким і пластичним, стійким до зламів або розривів. Тому з термообробленого сталевого дроту можна виготовити вироби складної конфігурації – від деталей і вузлів різних механізмів до канцтоварів або елементів торгового обладнання. Часто для цього застосовується відпалений оцинкований дріт, який  завдяки покриттю менше схильний до корозії та інших зовнішніх впливів.

Верстат для згинання сталевого дроту

При виготовленні гнутих виробів на підприємствах використовується спеціальне обладнання, яке умовно можна розділити на декілька видів.

  • Верстати, що працюють за бухтовим методом згинання, який є найбільш економним і поширеним. Дріт прямо з бухти подається на спеціальні ролики, де вирівнюється, а потім на згинальних вузлах йому надають потрібну форму.
  • Верстати, що функціонують за принципом обкатки. В основному, вони служать для виробництва різних елементів округлої форми, яку матеріал набуває за допомогою спеціальних шаблонів і притискних роликів.
  • Верстати для згинання сталевого дроту способом проштовхування. Він пропускається через систему спеціальних валиків, в результаті чого йому придають потрібну конфігурацію.
  • Верстати ЧПУ (з числовим програмним управлінням), які є найбільш технологічним обладнанням в даній області, що дозволяє виконувати згинання в трьох вимірах. Завдяки заданій програмі з їх допомогою створюються не тільки плоскі 2D-форми, а й складні 3D-моделі.

Кожен з видів обладнання має свої безумовні переваги і використовується в залежності від виду та складності продукції, що виготовляється.

Якщо ваше підприємство випускає гнуті вироби зі сталевого дроту, будемо раді співпраці в поставках якісної сировини. Уманський дротяний завод «Украгрометпром» виготовляє сталевий дріт загального призначення, в тому числі термооброблений і оцинкований, який строго відповідає нормам ДСТУ 3282-74. Ми є відповідальними партнерами, чітко дотримуємося обумовленого терміну, пропонуємо доступні ціни від виробника.