Застосування сталевого дроту в системах захисту від блискавок

Американський політик і громадський діяч Бенджамін Франклін, портрет якого прикрашає 100-долларувую купюру, відомий також як талановитий винахідник. Саме він винайшов блискавковідвід (блискавичник) – пристрій, яке зберегло життя тисячам людей. Під час дослідів з електричною машиною, Франклін зауважив, що якщо до кондуктора машини приєднати металевий прут, то електричний розряд з нього буде стікати дуже плавно, без іскор і тріску.

Бенджамін Франклін

Проаналізувавши це явище, вчений зробив висновок, що загострений металевий шпиль може допомогти відвести небезпечні електричні заряди, які утворюються під час грози, з атмосфери у землю. Після цього Франклін провів серію дослідів, які підтвердили правильність його припущень. Перший діючий блискавковідвід (іноді його ще називають громовідвід) вчений встановив в 1760 році у Філадельфії на будинку місцевого купця.

Це пристрій складався з довгого загостреного з одного кінця металевого штиря, який, для захисту від корозії, мав позолочений наконечник. Штир був встановлений на даху будинку, а від нього спускалася дріт, яка була закопана в землю.

«Будинку, захищеному таким пристроєм, блискавка не страшна, бо вістря притягуватиме її до себе і буде відводити по металевому стрижні в землю, і вона вже нікому не заподіє шкоди», – описував дію свого винаходу Бенджамін Франклін.

Блискавковідвід з дроту (громовідвід)

За минулі роки конструкція системи блискавкозахисту кардинально не змінилася, і складається з трьох основних елементів: блискавкоприймача, струмозводу, заземлювача.

Сталевий дріт діаметром не менше 8 мм, є основним елементом громовідводу, і може одночасно служити блискавкоприймача й струмозводом. В якості заземлювачів можуть використовуватися сталеві куточки, металеві труби, профільована сталь або товсті сталеві смуги з площею перерізу не менше 50 кв. мм.

Сталеві матеріали для підвищення терміну їх експлуатації бажано пофарбувати водостійкою фарбою, бітумом або лаком.

Сталевий дріт є основним елементом громовідводу

Нагадаємо, що Уманський дротяний завод Украгрометпром є підприємством, яке спеціалізується на виробництві сталевого дроту різного діаметру. Продукція нашого заводу застосовується в самих різних галузях народного господарства, промисловості та побуті і традиційно високо цінується нашими партнерами та споживачами.