Обладнання для виробництва сітки-рабиці зі сталевого дроту

Поширена думка, що сітку-рабицю придумав німецький інженер-новатор Карл Рабіц. Але історичні документи підтверджують, що він створив ткану сітку із сталевого дроту, а власне «рабицю» винайшов британський підприємець Чарльз Бернард в середині XIX століття. Він же сконструював перший верстат для її виготовлення. З тих пір його, звичайно, вдосконалили, але основний принцип його роботи залишився практично незмінним.

Верстат для виготовлення сітки рабиці

Сьогодні обладнання для виготовлення із сталевого дроту сітки-рабиці розділяють на три основних типи:

  • автоматичні верстати з електронною системою або блоком управління;
  • напівавтоматичні, які не мають керуючого пристрою;
  • ручні моделі, що працюють за механічним принципом (без підключення до електромережі).

Кожен з видів верстатів для рабиці має свої особливості та переваги. Так, автомати краще підходять для виробництва в промислових масштабах, а ручні – для використання в невеликих майстернях або особистому господарстві.

Виготовлення сітки рабиці

Сировиною для виготовлення плетеної сітки-рабиці є сталевий дріт загального призначення діаметром від 1,2 до 6 мм. Спочатку він гнеться на верстаті за зиґзаґоподібною лінією за допомогою гвинтової втулки, ріжеться на відрізки потрібної довжини вбудованим ножем, а потім сплітається в рулонну або листову сітку. Для підвищення гнучкості і стійкості на злам застосовується термообраблений дріт, який набуває потрібних якостей під впливом високих температур.

Уманський завод «Украгрометпром» готовий співпрацювати з виробниками сітки-рабиці, поставляючи якісний сталевий дріт загального призначення, що відповідає нормам ДСТУ 3282-74. Ми гарантуємо потрібні обсяги матеріалу, дотримання означених термінів відвантаження, вигідні умови від виробника.