Дещо про історію скріпок і сталевому дроті для їх виробництва

Сталевий дріт найчастіше у нас асоціюється з промисловістю, будівництвом, сільським господарством. І ми не замислюємося, що кожен день стикаємося з ним у побуті, наприклад, в офісі, коли користуємося звичайними скріпками. Саме зі сталевого дроту загального призначення, виробленої відповідно до вимог ДСТУ 3282-74, виготовляється більшість металевих канцтоварів або їх частин. А від його якості багато в чому залежить, наскільки зручно нам буде їх використовувати – зламаються в руках з першого разу або заощадять час і нерви.

Сьогодні хочемо поділитися з вами декількома цікавими фактами про історію такого звичного виробу зі сталевого дроту, як канцелярська скріпка. Вважається, що її винайшов норвежець Йохан Валер в 1899 році. Але тоді в країні ще не ввели патентне право, тому відповідний документ він отримав тільки в 1901 році в Німеччині. Втім, є версії, що скріпку придумали в США, причому, авторство віддається відразу двом чоловікам – Міделбруку і Броснану. Тільки в Норвегії цей факт вирішили не помічати і звели пам’ятник винаходу співвітчизника висотою в 5 м. Монумент також символізує рух опору в часи Другої Світової, коли жителі країни носили скріпки на одязі замість ґудзиків, заборонених нацистськими окупантами.

Після появи скріпок з їх формою багато експериментували, намагаючись знайти ідеальну. Її запропонувала британська компанія «Джем Мануфактуринг», чим ми і користуємося донині. Втім, поряд з цим існує маса варіантів у вигляді різних фігур і матеріалів. Але найчастіше ми віддаємо перевагу перевіреній класиці.

Якщо вам потрібний сталевий дріт для скріпок або інших товарів народного споживання, звертайтеся до нас. Зв’яжіться з нашими менеджерами і дізнайтеся про всі переваги партнерства безпосередньо з виробником.