Дайджест актуальних новин ринку металовиробів за серпень

США скорочують експорт холоднотянутого дроту. Про це свідчать дані, оприлюднені Міністерством торгівлі США. Згідно з опублікованою міністерством інформації, у червні 2021 року Сполучені Штати Америки експортували в інші країни 6024 тон сталевого холоднотянутого дроту на суму 14,8 мільйонів доларів, що на 1,9% менше в порівнянні з попереднім місяцем, але на 24,4% більше відносно червня 2020 року. Основними споживачами американського холоднотянутого дроту залишаються її сусіди: Мексика – 2617 тонн та Канада – 2315 тонн.

Сталевий дріт

Європейська комісія оголосила про введення антидемпінгових мит на деякі види китайського сортового прокату, імпортованого з КНР до країн ЄС. Введення мит стало результатом розслідування, ініційованого в кінці лютого 2020 року асоціацією European Stress Information Service, що представляє європейські компанії, на частку яких припадало понад 25% виробництва даної продукції у Євросоюзі. У список товарів, щодо яких були введені антидемпінгові мита, включені деякі види арматурних канатів з нелегованої сталі китайського виробництва та арматурний дріт з покриттям і без покриття.

 Арматурний дріт з покриттям і без покриття

Італійська компанія Danieli повідомила, що побудований нею в Китаї (провінція Гуаньсі) міні-завод з виробництва катанки Guilin Pinggang вийшов на проектну потужність і буде виробляти 1,3 мільйона тон катанки в рік. Головна особливість цього підприємства, яке почало працювати у грудні минулого року, полягає в тому, що на ньому реалізована технологія прямого виробництва катанки. В даний час в світі діє вже досить велике число заводів, на яких машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) з’єднана безпосередньо з прокатним станом (без нагрівальної печі), але всі вони виробляють арматуру, пруток або гарячекатаний листовий прокат. Унікальність заводу Guilin Pinggang в тому, що заготовка, яку тут отримують на двострумковій МБЛЗ, потім надходить на прокатний стан MIDA QLP з двома виробничими лініями. На першій лінії випускається арматура розміром від 10 до 28 мм, а на другій лінії – як раз катанка або арматура в бунтах діаметром 6-12 мм.