Види і застосування зварної сітки зі сталевого дроту

Сталевий низьковуглецевий дріт (ДСТУ 3282-74), який виробляє Уманський дротяний завод Украгрометпром, в даний час активно використовується нашими партнерами в якості сировини для виготовлення різних видів зварних сіток. Завдяки своїм високим експлуатаційними властивостями та зручності використання зварні сталеві сітки знайшла застосування в найрізноманітніших галузях промисловості, будівництва й сільського господарства.

Зварна сітка виробляється методом контактного точкового зварювання між собою прутів зі сталевого дроту під кутом 90 градусів. У разі необхідності, в залежності від сфери застосування, готова сітка потім може бути піддана процесу цинкування.

Зварна сітка

Зварна сітка може виготовлятися і потім поставлятися споживачами картами (листами) або рулонами.

Для виготовлення картів використовується сталевий дріт діаметром від 3 до 5 мм. Карти можуть мати самі різні розміри і розміри осередків (25 на 25 мм до 200 на 200 мм). Найбільш широке застосування карти знайшли в будівництві, де їх зокрема використовують:

  • для армування при заливці підлоги,
  • для армування при кладці будівельного блоку і цегли,
  • для виготовлення армопоясу при зведенні будинків з ЗБВ плит,
  • при будівництві доріг та під’їздів для збільшення міцності дорожнього покриття.

Зварна сітка в рулонах

Залежно від номінального діаметра сталевого дроту, з якої було виготовлена зварна сітка, зварювальні з’єднання, згідно ГОСТ 10922-90, повинні витримувати без руйнування наступні навантаження:

Діаметр дроту Максимально допустиме навантаження
3 мм 35 кг (355 кгс)
4 мм 62 кг (630 кгс)
5 мм 97 кг (985 кгс).

Рулони виготовляються з дроту меншого діаметру (від 0,7 до 2 мм), який має більшу гнучкість. Їх зручно згортати і транспортувати, але вони володіють більш низькими механічними характеристиками. Проте зварні сітки в рулонах є вдалою альтернативою сітці рабиця у разі огородження будь-яких ділянок. Для монтажу паркану з рулонної зварної сітки не потрібно ніяких особливих навичок, при цьому він буде мати достатню міцність при малій вазі конструкції. У приватному секторі з подібних зварних сіток роблять клітини і вольєри для домашніх тварин й птахів. А в будівництві рулонну зварену сітку використовують при проведенні штукатурних робіт і для армування теплоізоляції труб.

Зварна сітка в листах

В останні роки, з розвитком нових будівельних технологій, область використання зварної металевої сітки значно розширилася. Наприклад, вона використовується при обладнанні такого нового виду опалення приміщень, як тепла підлога, для армування підстави і для фіксації водопровідних труб.