Україна вводить антидемпінгові мита щодо металевих виробів з Китаю

Китайський сталевий дріт та інші металеві вироби з КНР стали причиною тривалої антидемпінгового війни України з Китаєм.

У травні Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) порушила антидемпінгове розслідування за фактом імпорту в Україну дроту з Китаю. Ініціювала антидемпінгове розслідування з метою встановлення справедливої ​​конкуренції та захисту українського виробника від демпінгового імпорту юридична фірма «Ілляшев та Партнери», яка в цьому питанні представляє інтереси ТОВ «ПлазмаТек».

Металовироби зі сталевого дроту

Предметом нового антидемпінгового розслідування став імпорт до України з Китайської Народної Республіки такого виду продукції, як дріт зі сталі кремниево-марганцевої (код УКТЗЕД 7229200000). Розгляд повинно охоплювати період імпорту китайської металопродукції в Україну з 2018 по 2020 рік. Відзначається, що це антидемпінгове розслідування може затягтися на термін до 12 місяців. За його результатами МКМТ може ввести антидемпінгове мито на імпорт дроту з Китаю.

Слід зазначити, що раніше Україна вже почала розслідування проти імпорту сталевих кріплень та прокату з покриттям з КНР, в кінці січня 2020 року та в кінці грудня 2020 року, відповідно.

За результатами першого з цих розслідувань Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення на п’ять років антидемпінгових мит відносно кріпильних виробів з Китаю в розмірі 32,47-67,4% в залежності від виробника.

Сталевий дріт

Предметом даного розслідування стали наступні товарні позиції:

  • болти (гвинти) з 6-гранним шліцом Ø 6-20 мм;
  • болти з 6-гранной головкою Ø 6-30 мм;
  • болти з 6-гранной головкою або 6-гранной головкою й фланцем Ø 6-30 мм;
  • болти (гвинти) з квадратним подголовком або вусом Ø 6-20 мм;
  • гайки 6-гранні або 6-гранні з фланцем Ø 6-12 мм та 14-36 мм.

Нагадаємо, що одним з основних виробників сталевого дроту в Україні є Уманський дротяний завод Украгрометпром, а його продукція широко використовується в багатьох галузях промисловості й для виготовлення найрізноманітніших металевих виробів.