Цвяхи, як найпростіший вид металевого кріплення, є товаром масового попиту. Вчений з Канади Джей Вїлсон, якось зауважив, що «явище людському племені цвяха нітрохи не поступається за своїм значенням винаходу колеса, а може навіть і перевершує його». Протягом століть цвяхи виготовлялися з найрізноманітніших матеріалів: кісток тварин, дерева, бронзи, міді та заліза. Зараз в якості сировини для їх виробництва в більшості випадків використовується сталевий низьковуглецевий дріт загального призначення (ГОСТ 3282-74), який випускає Уманський завод Украгрометпром
До початку XIX століття цвяхи кувалися вручну, тому їх виробництво було дуже важкою справою. Як свідчать історичні документи, тільки у Британії в XVII столітті виробництвом цвяхів займалися майже 60 тисяч ремісників. Цвяхи коштували дуже дорого і багато злочинців воліли красти не прикраса з дорогоцінних металів, а саме цвяхи, тому що попит на них був завжди.
Ціна на цвяхи значно впала на початку XIX століття, після того як з’явилися верстати для їх виробництва. Вважається, що перший верстат для виробництва цвяхів придумав і зібрав відомий американський винахідник, інженер-механік і фізик, володар 21-го американського і 19-ти англійських патентів Джейкоб Перкінс. У 1790 році, коли йому було всього 24 роки, він створив верстат для стрижки та обробки цвяхів. Цей верстат міг розрізати металеву дріт на рівні відрізки, один кінець кожного шматочка заточував, а на протилежному формував капелюшок.
У 1795 році Перкінс отримав патент на свої вдосконалені цвяхові верстати і почав бізнес з виробництва цвяхів. Приблизно в цей же час схожий механізм для виробництва цвяхів запатентував і винахідник Томас Кліффорд.
Винаходи своїх попередників удосконалив Джесс Рід, який в 1807 році отримав патент на цвяховий верстат, який за одну операцію різав дріт на відрізки заданої довжини, заточував вістря та формував капелюшок. Такий верстат міг випускати до 6 тисяч цвяхів в день, що різко знизило їх ціну.
Сучасний цвяховий верстат може «видавати» до 700 цвяхів в хвилину. Всього ж у світі виробляється близько 4 мільйонів тон цвяхів на рік. Лідером серед країн-виробників цих популярних кріпильних виробів є Китай, який щорічно випускає приблизно півтора мільйона тон цвяхів. Найчастіше в промисловості і в побуті використовуються звичайні будівельні цвяхи, хоча всього існує понад 300 різних типів цвяхів.
У ряді західних країн в якості одиниці вимірювання довжини цвяха використовується латинська буква d. Хоча сама буква «d» була запозичена у давньоримської монети «динара», але Британії вона розшифровується як «пенні» – по назві дрібної монети, якої в 18 столітті часто платили за ці незамінні кріпильні матеріали. Пояснюється це тим, що англосаксонських країнах денарій отримав назву «пенні».