Сталевий дріт до свята, або що таке мюзле

Сталевий дріт загального призначення з урахуванням сфер свого застосування дійсно може вважатися одним з найбільш універсальних і поширених матеріалів. У тому числі його використовують для виготовлення безлічі звичних побутових речей – від канцтоварів до нагрівальних елементів електроприладів. Ви здивуєтеся, але практично жодне ваше свято не обходиться без сталевого дроту, якщо, звичайно, на столі є шампанське. Адже при закупорці цього ігристого напою неможливо обійтися без мюзле.

Саме так називається металевий «кошик», завдяки якому щільно фіксується у пляшці пробка. Втім, з французького термін буквально перекладається як «надягати намордника» (muselet від museler). За легендою, винахід мюзле приписують мадам Кліко, яка висмикнула зі свого корсету дріт, щоб закріпити пробку шампанського «Вдова Кліко». Швидше за все, це міф, адже спочатку для цього застосовували мотузки. А патент на дротяне мюзле був отриманий лише в 1844 році Адольфом Жаксоном.

Сьогодні мюзле виготовляють з низько вуглецевого сталевого оцинкованого дроту товщиною від 0,7 до 1,0 мм і довжиною від 50 до 60 см. Іноді можуть використовуватися два відрізки різної довжини: один близько 40 см фіксує пробку, а другий довжиною см в 20 охоплює шийку пляшки і формує закрутку. Щоб зняти мюзле, зазвичай досить шести напівобертів. А надягають його у заводських умовах за допомогою напівмеханізованих машин, напівавтоматів або автоматів.

Іноді для більш надійного закріплення на пробку додатково накладають спеціальний жерстяний ковпачок – плакетку. На неї часто наноситься логотип і назва марки виробника, що дало привід до розвитку їх колекціонування, названого мюзлеманією.

Для підприємств, що виготовляють ігристі вина, Уманський дротяний завод «Украгрометпром» готовий постачати сталевий дріт для мюзле в необхідних обсягах. Наша продукція чітко відповідає вимогам ДСТУ 3282-74 і пропонується на вигідних умовах від виробника. Зв’яжіться з нашим відділом продажів і дізнайтеся про всі переваги партнерства.