Сталевий дріт для виробництва цвяхів

Цвяхи – найпоширеніші й найдавніші металеві кріпильні матеріали. Вони згадуються навіть в біблійних текстах, їх знаходили археологи під час розкопок споруд часів Стародавнього Єгипту та Стародавнього Риму. Матеріалом для перших цвяхів служила бронза, а виготовляли їх методом відливання або виковували вручну у кузнях. Надалі для виробництва цвяхів стала використовувати залізний та мідний дріт, а зараз будівельні цвяхи виготовляються зі сталевого дроту різного діаметру.

Сучасне виробництво цвяхів – це нескладний технологічний процес. Сталевий дріт попередньо розмотується й випрямляється, після чого надходить у цвяховий верстат, на якому відбувається нарізка заготовок необхідного розміру. Далі на цьому ж верстаті на відрізаних заготовках наносяться насічки, формується капелюшок і вістря.

Додаткова обробка поверхні окремих видів цвяхів (вороніння, цинкування, лудіння) відбувається в спеціальному апараті. Все виробництво повністю автоматизовано і не вимагає спеціальних навичок в його обслуговуванні.

Стародавні цвяхи

Як правило, для виготовлення звичайних будівельних цвяхів використовується низьковуглецевий сталевий дріт марки ДСТУ 3282-74, на виробництві якого протягом багатьох років спеціалізується Уманський дротяний завод Украгрометпром. Дріт поставляється партнерам заводу в бухтах вагою 600 – 1000 кг або в мотках вагою 30 – 70 кг і 100 – 180 кг, в залежності від потужності використовуваного у них на виробництві обладнання.

Для виробництва спеціальних загартованих цвяхів знадобиться високовуглецевий сталевий дріт, що пройшов термічну обробку. Однак оскільки область застосування подібних цвяхів досить обмежена, то обсяг їх виробництва значно поступається виробництву звичних нам будівельних цвяхів, які можна купити практично в будь-якому магазині інструментів.