Області застосування дроту багатокутного перетину

Більшість людей впевнені, що дріт традиційно має круглий перетин. Дійсно, сталевий дріт круглого перетину широко застосовується практично у всіх галузях промисловості та народного господарства. Але поряд з дротом круглого перетину, виробляється також дріт з квадратним перетином, шестигранний сталевий дріт, дріт восьмикутного перетину, та дріт з перетином у вигляді трапеції або овалу. Звичайно, що обсяг виробництва сталевого дроту з круглим перетином, набагато перевершує навіть сумарний обсяг дротів з «нетрадиційним» перетином, проте в деяких областях промисловості без дроту багатокутного перетину неможливо обійтися.

Дріт багатокутного перетину

Дріт багатокутного перетину знайшов широке застосування в самих різних галузях промисловості у тому числі в будівництві, машинобудуванні та верстатобудуванні. Дріт специфічного трикутного перетину використовується при виготовленні свердловинних фільтрів. Квадратний дріт застосовується для виготовлення пружинних шайб, а шестигранний сталевий дріт вже давно використовується виробництві підшипникової продукції та інструментальних пружин, які завдяки шестигранного перетину дроту характеризуються більш жорсткими пружинними властивостями.

Пружини з квадратного дроту

Також шестигранний сталевий дріт є первинним матеріалом, з якого виготовляються найрізноманітніші металовироби та кріпильні елементи.

На даний момент Уманський дротяний завод Украгрометпром виробляє сталевий дріт круглого перетину різного діаметру. Однак в найближчих планах заводу передбачено розпочати також випуск і сталевого шестигранною дроту.