Одним з найпоширеніших видів метизів є кріплення. Часто ці слова вживаються як синоніми, але це не зовсім вірно. Адже поняття «метизи» включає широкий спектр різних виробів з металу. Той же сталевий дріт, з якого виготовляється більша частина кріплень, також є метизною продукцією. Самі ж кріплення являють собою елементи, які використовуються для з’єднання деталей, вузлів, запчастин, конструкцій, матеріалів.
Перелік різновидів кріплень дуже солідний, але в першу чергу їх можна розділити на два основних типи.
- Універсальні використовуються в різних промислово-господарських галузях.
- Спеціальні орієнтовані на певну сферу застосування – автомобілебудування, залізницю, трубопроводи, опалювальні системи, будівництво, тощо.
До основних категорій універсальних кріплень відносяться:
- болти;
- гвинти;
- шурупи;
- гайки;
- штифти;
- заклепки;
- шайби;
- шпильки;
- шплінти.
Деяких з цих кріпильних елементів можуть бути і вузьконаправленими щодо сфери застосування. У цьому випадку вони мають особливу конструкцію, параметри або розміри, що підкріплюється відповідним маркуванням і зафіксовано в технічній документації.
Матеріалом для виготовлення більшої частини кріпильних елементів служить дріт для холодної висадки, якість якого регулюється ДСТУ 5663-79. Деякі види кріплень можуть вироблятися зі сталевого дроту загального призначення (ДСТУ 3282-74). Обидві категорії продукції випускаються на нашому підприємстві – Уманському заводі «Украгрометпром». Ми чітко дотримуємося всіх вимог держстандартів, тому можемо з усією відповідальністю гарантувати якість своїх виробів.