Як вимірюється товщина сталевого дроту

Как измеряется толщина стальной проволоки

Одним з ключових параметрів, важливих при використанні сталевого дроту, є його товщина. Для її визначення в Україні і більшості країн світу користуються загальноприйнятими стандартами – системою СІ. Товщина матеріалу характеризується його діаметром, який вимірюється в мм. Але є й інші варіанти.

Учасники міжнародних виставок металопродукції та метизів напевно стикалися з таємничим маркуванням GAUGE, AWG або AG. І вже напевно про нього знають ті, хто постійно працює з компаніями з США. Що ж стоїть за цими незрозумілими буквами? Виявляється, справа в історично сформованих традиціях, а всі три загадкових терміни означають одне і те ж. Вони утворені від поняття Аmerican Wire Gauge – Американський калібр дроту.

Сталевий дріт

Ця система заснована на принципі виробництва сталевого дроту – процесі волочіння. Чим менший діаметр потрібно отримати, тим більшу кількість разів заготовка повинна пройти через волочильний стан з поступовим звуженням отвору «вічка». Відповідно, чим тонше сталевий дріт, тим вище значення GAUGE (Гейдж). При цьому, зі звичними для нас параметрами воно може різнитися на десяті й соті мм, як видно з таблиці нижче.

GAUGE 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11
Діаметр, мм 0,71 0,81 0,91 1,02 1,14 1,65 1,8 2,1 2,40 2,70 3,00

Система GAUGE використовується також для вимірювання товщини кабелів і проводів, медичних голок, велосипедних спиць та деяких інших виробів.

Уманський дротяний завод «Украгрометпром» випускає сталевий дріт згідно з прийнятими в більшості країн стандартами. Але якщо нашим партнерам потрібна продукція, маркована відповідно до системи Аmerican Wire Gauge, ми готові розглянути пропозиції та піти назустріч побажанням замовника.