Як використовується сталевий дріт у гнучких повітроводах

Сталевий дріт є одним з основних компонентів конструкції гнучких каркасних повітропроводів у системах вентиляції. Для виробництва гнучких та напівгнучких повітроводів використовуються алюмінієва фольга, різні полімери, силікон, текстиль, а також стійка до агресивного хімічного впливу гума. Основою каркасних повітроводів є спіральний каркас, звитий із високовуглецевого сталевого дроту, який надає їм форму.

Для виробництва каркасів повітроводів, як правило, використовується сталевий дріт діаметром від 0,7 до 2,0 мм що має міцність на розрив від 1670 н/мм. Діаметр каркаса визначає діаметр повітроводу. Гнучкі повітроводи для систем вентиляції та кондиціювання можуть мати діаметри від 100 мм до 500 мм.

Повітропроводи цього типу мають ряд переваг: вони легкі, при транспортуванні їх можна складати «гармошкою», а при монтажі згинати та монтувати довільним чином під будь-якими кутами. Також гнучкі повітроводи можуть без проблем покриватися теплоізоляційними або шумопоглинаючими матеріалами, що підвищує їх експлуатаційні характеристики. До недоліків подібних повітроводів можна віднести високий аеродинамічний опір, тому їх застосовують лише на ділянках невеликої довжини.

Сталевий дріт також застосовується при монтажі гнучких повітроводів. Повітропроводи з полімерної плівки підвішуються на сталевих кільцях з дроту, діаметр яких повинен бути на 10% більше діаметра повітроводу. Щоб уникнути провисання повітроводу, кільця повинні розташовуватися на відстані не більше 2 метрів одне від одного і кріпляться за допомогою сталевого дроту до опорного троса (або сталевого дроту), що має діаметр 4 – 5 мм.

Сталевий дріт у гнучких повітроводах також використовується як елемент заземлення. Статична електрика може завдавати великої шкоди синтетичним повітроводам. При її накопиченні та розряді виникає реальна небезпека вибуху. Це може статися в тому випадку, коли повітря, в якому присутні пари органічних розчинників, рухається з великою швидкістю по синтетичному або шаруватому повітроводі. Щоб запобігти подібним ситуаціям використовується заземлення. Для цього спіральний дріт, що утворює каркас повітроводу, з’єднується із заземлювальним проводом.

Нагадаємо, що Уманський дротяний завод Украгрометпром є одним з основних виробників дроту в Україні і випускає сталевий низьковуглецевий дріт діаметром від 0,7 до 6 мм, який широко застосовується в різних галузях промисловості та в побуті.