Історія виникнення рабиці – найвідомішої сітки зі сталевого дроту

История возникновения рабицы

Вважається, що сітка-рабиця отримала свою назву за ім’ям свого творця – німецького інженера Карла Рабиця, який жив наприкінці ХІХ століття. Він придумав її, коли шукав надійний спосіб зміцнення стін перед нанесенням штукатурки. Майстер також сконструював верстат для виготовлення сітки зі сталевого дроту, що підтверджується патентом, виданим в 1878 р. До речі, на його рахунку ще кілька значних винаходів в сфері будівництва. Серед них – вогнестійкий захисний шар для дерев’яних балок стелі та «зелені» дахи з можливістю їх облаштування. Зокрема, ідею ландшафтного саду, розбитого на плоскій покрівлі, Рабиц представив в 1867 р. на Всесвітній виставці в Парижі.

Насправді, як свідчать історичні документи, німецький інженер винайшов ткану сітку, а не плетену, яку назвали його ім’ям. Рабицю ж і верстат для її виробництва вперше виготовив британський промисловець Чарльз Бернард в 1844 р. Однак, його ім’ям названо інший вид сітки – шестигранного плетіння. Крім того, існує патент, виданий в 1878 р. в США на ім’я Дж. Петерса, до якого додається зображення рабиці в звичному для нас вигляді. Але хто б не винайшов цю сітку, він подарував світові один з найпопулярніших і затребуваних виробів зі сталевого дроту.

Сітка рабиця

Сьогодні плетена сітка-рабиця  активно використовується в будівництві та сільському господарстві. З її допомогою армують штукатурку і бетонні підлоги, ізолюють теплотраси, зміцнюють гірничі виробки, застосовують для просіювання сипучих матеріалів. Також з неї роблять клітини і вольєри для тварин, зводять огорожі, використовують для господарських будівель.

Рабиця зазвичай виготовляється з термообробленої дроту загального призначення, який після впливу високих температур набуває підвищену гнучкість. Для поліпшення антикорозійних властивостей сітки застосовують оцинкований дріт, попередньо відпалений. При виробництві рабиці використовуються механічні або напівавтоматичні верстати, що дозволяють з’єднувати зигзагоподібні відрізки дроту в точках вигину.

Плетена сітка-рабиця

Готова сітка має квадратні (від 10 до 100 мм) або ромбовидні стільники (від 5 до 20 мм). Вона поставляється в рулонах або листах, що залежить від діаметра дроту, з якої виготовлена ​​(зазвичай, від 1,2 до 5 мм). Стандартна ширина рулону становить 1,5 – 2 м, рідше 3 – 4 м, а довжина від 10 до 18 м.

Уманський завод «Украгрометпром» готовий постачати виробникам сітки-рабиці сталевий дріт загального призначення, виготовлений згідно з усіма вимогами ДСТУ 3282-74. Ми надамо вам потрібні обсяги сировини в найкоротші терміни і на вигідних умовах підприємства-виробника.