Дріт оцинкований низьковуглецевий загального призначення ДСТУ 3282-74
ДСТУ 3282-74

Продукція має підвищені якісні характеристики – високу міцність і стійкість до корозії. Застосовується для виготовлення метизіві товарів народного споживання.

Поставка:
мотки 100 – 180 кг; 400 – 600 кг.
Мінімальне замовлення:
0,5 т.
Призначення:
виготовлення метизної продукції, виготовлення товарів народного споживання.

Tехнологічна таблиця

Габарити

Дріт оцинкований загального призначення виготовляється з катанки діаметром від 5,5 до 9 мм. При цьому використовується технологія холодного волочіння, а для деяких видів продукції – багаторазового. І чим менше перетин, тим більшу кількість разів потрібно повторити процес. Після цього виріб піддається процесу цинкування, тобто покривається тонким шаром солей, які містять цинк.

Перед цинкуванням зазвичай проводять травлення сталевого дроту – обробляють його спеціальними кислотними розчинами. З їх допомогою на поверхні металу створюється мікрорельєф, завдяки якому краще утримується цинковий шар. Саме він надає готовій продукції підвищені якісні характеристики. Вона стає міцнішою, більш стійкою до механічних пошкоджень і до корозії, а отже, може експлуатуватися в умовах підвищеної вологості.

Відповідно до ДСТУ 3282-74, для оцинкованого дроту з низьколегованої сталі допускається наявність на поверхні білого нальоту або білих цяток. Але це не повинне відображатися на його якісних характеристиках. Також можлива присутність цинкових напливів із максимальною величиною – 50 % від граничних відхилень за діаметром. А ось наявність чорних плям і зон без покриття цинком категорично заборонена.

Дріт сталевий оцинкований є універсальним матеріалом, що має дуже широке застосування. Зокрема, із нього виготовляють:

  • металеві сітки – рабицю, плетені, зварні тощо;
  • колючий дріт;
  • цвяхи та інші кріплення;
  • повітряні лінії зв’язку;
  • пристрої заземлення;
  • шпалери для вирощування сільськогосподарських культур – винограду та хмелю;
  • товари народного споживання або їх елементи– ручки відер, тремпелі для одягу, металеві щітки тощо;
  • канцтовари – скріпки, скоби, кнопки;
  • декоративні предмети або їх елементи, наприклад, кільця для брелків;
  • струни для музичних інструментів.

Крім того, оцинкований дріт використовується в електроенергетиці при прокладанні різних кабельних мереж і для армування проводів ліній електропередач. Також він застосовується для ув’язки всіляких товарів і для підв’язки сільськогосподарських культур.

До незвичного способу використання дроту можна віднести виготовлення з нього предметів мистецтва. Останнім часом багато відомих художників використовують його для своїх скульптур та інсталяцій. Із цього матеріалу роблять оригінальні фігури тварин, людей, казкових персонажів.