Що таке фосфатування і які переваги має фосфатовоний метал

Фосфатування – це процес покриття поверхні металу шаром малорозчинних фосфатів – солей фосфорної кислоти (H3PO4). Як правило, використовуються сполуки із залізом, цинком, марганцем. Такій обробці найчастіше піддаються вуглецеві і низьколеговані сталі, чавун, алюміній, деякі сплави.

Головні переваги фосфатування – поліпшені якісні характеристики отриманих виробів:

  • високий антикорозійний захист;
  • твердість і довговічність;
  • тривалий термін служби;
  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • підвищення електроізоляційних властивостей.

Фосфатований метал не схильний до впливу кисню, органічних олій, мастильних матеріалів, бензолу, толуолу, всіх газів (виключаючи сірководень), розпечених речовин. Крім того, завдяки гарній адгезії фосфатна плівка є прекрасною основою під лакофарбові покриття, обробку мастильними і пасивуючими матеріалами.

Вироби з фосфатованого металу витримують температури від -75 до 300° С, а нетривалий час – і до 500° С. А за рівнем стійкості до корозії можуть експлуатуватися в умовах підвищеної вологості, наприклад, в тропічному кліматі.

Уманські дротяний завод «Украгрометпром» – одне з двох підприємств в Україні, де встановлено передове обладнання для фосфатування. Сучасна польська лінія «WIGAL» має продуктивність 600 тон на місяць і дозволяє обробляти сталевий дріт або катанку. Лінія складається з 10 пластикових ванн і однієї нержавіючої, вона оснащена системами автопідігріву, вентиляції, очищення і нейтралізації стічних вод.

Якщо вам потрібен фосфатований дріт, який має підвищені якісні характеристики, звертайтеся до нас. Як завод-виробник, ми в найкоротший термін організовуємо поставку потрібного обсягу продукції за доступною ціною. Крім того, ми працюємо з давальницькою сировиною, тобто на вигідних умовах надамо вам послуги фосфатування ваших виробів або заготовок.