5 березня – день народження сітки-рабиця

5 березня можна в повній мірі вважати офіційним днем ​​народження сітки рабиця. Саме в цей день в 1872 році в США був виданий патент на ім’я Вільямса Петерса, який запропонував використовувати схожу сітку в якості основи для матраців, виробництвом яких він займався.

Проте, ця популярна металева сітка названа на честь німецького будівельника і винахідника Карла Рабіца, якого вважають її винахідником. У 1878 році він отримав патент №3789 на верстат для виробництва металевої сітки, яку Рабіц пропонував використовувати у штукатурних роботах.

Сітка рабиця

Однак, справедливості заради варто відзначити, що наведене в патенті зображення «сітки Рабіца» значно відрізняється від тієї сітки, яка добре відома нам. Однак саме Рабіцу належить слава першовідкривача цього популярного нині виду металевого виробу, який широко застосовується в промисловості та побуті.

Зараз з сітки рабиця зводять огорожі й паркани, будують вольєри для тварин та тимчасові склади, її використовують у будівництві для штукатурення стін і теплоізоляційних робіт, застосовують для кріплення гірничих виробок на шахтах, для просіювання матеріалів й навіть для створення багатоярусних висячих садів.

Креслення сітки рабиці

Сітка-рабиця виготовляється на спеціальних верстатах шляхом вкручування одна в іншу дротяних спіралей з плоским витком і розділяється на два види: сітка плетена ромбічна (гострий кут ромба 60 °) та сітка плетена квадратна. В якості вихідного матеріалу для її виробництва використовується низьковуглецевий сталевий дріт, в тому числі продукція, що випускається і на нашому заводі Украгрометпром (ДСТУ 3282-74), та інші види дроту, які теж входять в асортимент нашого підприємства.